به دستور رییس جمهور تشکیل شد: کارگروهی برای بررسی مقابله فوری با گرد و خاک در خوزستان

در جلسه هیئت دولت پس از گزارش رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از وقوع پدیده گرد و غبار در خوزستان و قسمت‌هایی از ایلام، به دستور رییس‌جمهور مقرر شد تعدادی از اعضای کابینه در کارگروهی موضوع را با فوریت بررسی و گزارشی از اقدامات و نتایج در دولت ارایه شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ آخر هفته گذشته، دوباره گرد و خاک به آسمان خوزستان و شهرهایی از استان ایلام برگشت. اتفاقی که در ۱۰۱۲ سال گذشته بارها افتاده است و البته در مواقعی به مرکز ایران هم رسیده.

اما شدت گرد و خاک در سه روز پایانی هفته گذشته در اهواز و آبادان در حدی بود که به مردم هشدار داده شد از خانه خارج نشوند، پروازها لغو شد و البته مدارس هم تعطیل شد. 

هرچند که ظاهرا یکی دو روز است که هوا بهتر شده، اما پیش بینی ها که با توجه به شرایط فعلی دشت های اطراف خوزستان انجام شده است، نشان می دهد گرد و خاک همچنان مصیبت مردم خوزستان است. 

اما در جلسه هیئت دولت که عصر امروز به ریاست حسن روحانی، رئیس جمهور تشکیل شد، رییس سازمان حفاظت محیط زیست گزارشی از وقوع پدیده گرد و غبار در خوزستان و قسمت‌هایی از ایلام، به هیات وزیران ارایه داد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت؛ با توجه به خشکسالی و بادهای شدید، نقاطی در داخل و در کشورهای همسایه به عنوان منشأ گرد و غبار شناسایی شده و برنامه مقابله با این موضوع در سطح ملی و استانی تدوین گردیده است.

پس از بررسی ابعاد موضوع، به دستور رییس‌جمهور مقرر شد وزرای نفت و جهاد کشاورزی و رؤسای سازمان‌های حفاظت محیط زیست و مدیریت و برنامه‌ریزی و استاندار خوزستان موضوع را با فوریت بررسی و گزارشی از اقدامات و نتایج در دولت ارایه شود.


تاریخ:

منبع: خبر آنلاین - لینک خبر